Az első találkozásom a fizikával még gyerekkoromból való. Fürödtünk egy nyaralás során a strandon, amikor rákérdeztem, hogy van az, hogy olyan könnyen mozog az ember a víz alatt. Erre a szüleim elkezdték énekelni a dalt, amit jól az eszembe véstem: Minden vízbe mártott test, kis angyalom. A súlyából annyit veszt, kis angyalom, mint amennyi az általa kiszorított víz súlya, kis angyalom! Most mondják, hogy nem kezdték el dúdolni? Ha nem kezdték, még elkezdhetik:) Ha nem volt gyerekszobájuk, ez a játék tökéletes kiegészítése lesz ennek, gyermekükkel még bepótolhatják azt, amit a szüleiknek nem sikerült Önökkel. A legfontosabb gyereknevelési elv, amellett, hogy jó ember legyen a gyerek, a tudásszomj beoltása a picikbe. Gyerekkoromban nem voltak okosjátékok, így a szüleim maguk találtak ki "okos"-játékokat. Dalokat énekeltünk fizikai, kémiai törvényekről, történelmi hősökről. Könyveket nézegettünk dínókról és letűnt világok lényeiről. Az én gyerekeim már szerencsésebbek lesznek, hiszen ott lesz nekik pl. az Első felfedezéseim- Az egyensúly.
Az Első felfedezéseim sorozat legújabb darabja az egyensúllyal ismerteti meg a gyerekeket. Fizikai kísérleteket mutat be, útmutatóval segíti a gyereket az egyensúly megértésében, és játszva tanít. Ez azonban minden okosjátékra igaz. Az Első felfedezéseim sorozat Egyensúlyi része azonban más. És nem csak azért, mert ez egyensúlyról szól:). Az egyensúly olyan dolog, amivel mind foglalkozunk, legyen az átvitt vagy egzakt értelmű. Mindkettőt el kell a gyermeknek magyarázni, fontos, hogy egyensúlyt tartson életében és szervezetében is.
Az egyensúly általában egy rendszernek az az állapota, amelyben az egymásra ható erők hatásának összege zéró. Ilyen állapotot, vagy erre való hivatkozást különböző tárgykörben is találhatunk, úgymint:
- biológiában
- fizikában
- kémiában
- (piac-) és közgazdaságtanban
- pszichológiában
- zenében.
Nem szabad pl. keveset enni, vagy keveset aludni, vagy éppen keveset lenni a barátainkkal. Persze mindent valaminek a rovására kell csinálnunk, de az egyensúlyt megtartani igenis mindig legyen igényünk. És a legőszintébben kívánom Önöknek, hogy egyensúlyukat a 7-es buszon és a metrón is legyen lehetőségük megtartani :) Tehát mind szellemi, mind fizikai értelemben fontos ez a dolog. De mit tanít ez a játék a lurkóknak? Miről szól mindez? Az ajánlott korcsoport a 6-15 éves korosztály. A 6 éves jól szórakozik a színes kísérleteken, elmondhatjuk neki, hogy az igazság mindig mérlegelés kérdése, és mindig megfontoltan kell dönteni. A 15 évesnek pedig megmondhatjuk, hogy ha nem tetszik a helyes fiúknak az iskolában, de az érettségije ötös, akkor valahol mégiscsak ő a nyertes, nem pedig a körmüket lakkozó kis osztálytársnői. Meg lehet tanítani a gyerekünket sok mindenre ezzel a játékkal: rengeteg leckét adhatunk át nekik az életről, amellett, hogy a fizikáról tanítjuk őket.