Az idő nagyon érdekes dolog, mindenki fut előle, nem bír vele, vagy küzd ellene. De az idő eközben nem lassít le, nem áll meg, nem vár ránk, csak halad. Számos film foglalkozott időutazással, sőt néhányan még mindig dolgoznak hasonlón. Remélem, mindenki emlékszik Marty McFly kalandjaira, amikor 1985-ből hirtelen 2015-ben, 1965-ben, majd 1885-ben találta magát. Ha erre a válasz az, hogy nem, akkor gyorsan keressenek egy illegális netes linket, gazdagok meg videótékát! :) Vagy ki ne lett volna oda Jerry O’Connellért, aki nemcsak időben, hanem térben is csúszkált a Slidersben?
Hát ilyesfajta utazást sajnos nem ígér a 3 éves kortól használható Creative Toys Óra. Nem lesz tőle Elisabeth Shue a barátnőnk, nem lesz egy afroamerikai doki a legjobb barátunk, de még csak a hajunkba sem fog túrni a fénysebesség szele. A Creative Toys Órája egy nagyméretű (15 cm sugarú), köralakú óra, mechanikusan működtetve. Számait kiszedhetjük, megtanulhatja a gyermek, hány óra után hány következik, és hogyan mozog a kicsi és a nagymutató, melyik mutatja a percet és az órát.
És mire valók a kivehető számok? Nemcsak az idő kézzelfoghatósága által segít tanulni, hanem kirakhatunk belőle kétjegyű számokat is, amikkel az európai időt (24 órás, nem 12 órás) is megértheti a gyermek. Elmagyarázhatjuk neki, hogy néha csak azt mondjuk, este 7 óra van, néha pedig azt, hogy 19.05 perc. És ekkor bizony fél napot, azaz 12 órát kell a kisebb számhoz hozzáadnunk. Katonaságnál még jól jöhet, vagy ha Joey Tribbianihoz hasonló amerikaiaknak akarja majd elmagyarázni a gyermek az idő fogalmát.